Αρχική > Εθνική Νέων: Η αποστολή για το τουρνουά Γκρανάτκιν

Εθνική Νέων: Η αποστολή για το τουρνουά Γκρανάτκιν

Πέμπτη, 05 Ιανουαρίου 2017 12:25

Ο κ. Γιάννης Γκούμας ανακοίνωσε τα ονόματα των ποδοσφαιριστών που θα συγκροτήσουν την αποστολή της Εθνικής Νέων ενόψει της συμμετοχής της στο 29ο τουρνουά Γκρανάτκιν, το οποίο θα διεξαχθεί στην Αγία Πετρούπολη της Ρωσίας 8-21/1/2017.





Α.Φ.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΗΜ. ΓΕΝ.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

Θ.

1

ΒΟΥΤΣΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4/1/1999

ΤΡΙΚΑΛΑ ΑΟ

T

2

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

12/3/1999

ARMINIA KLOSTER HARDT

A

3

ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

28/5/1999

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

A

4

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

30/6/1999

ΠΑΟΚ

A

5

ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

22/3/1999

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ

A

6

ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

31/3/1999

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

M

7

ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3/11/1999

ΠΑΟΚ

E

8

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

28/5/1999

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

M

9

ΚΑΜΠΕΤΣΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ

6/5/1999

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

E

10

ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΒΟΣ ΖΗΣΗΣ

16/12/1999

ΠΑΟΚ

M

11

ΚΩΣΤΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

11/1/1999

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

E

12

ΤΣΙΦΤΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

21/7/1999

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

T

15

ΜΠΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛΑΚΗΣ

2/1/1999

ΑΕΚ

A

16

ΝΟΥΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

16/3/1999

ΠΑΟΚ

M

17

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

2/3/1999

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

E

18

ΧΑΤΖΗΔΗΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

12/5/1999

ΠΑΟΚ

M

19

ΤΣΙΓΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

18/5/1999

-

M

21

ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

8/2/1999

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

E

22

ΤΑΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

14/4/1999

ΑΕΚ

A

23

ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

16/6/1999

ΞΑΝΘΗ ΑΟ

M



Η Εθνική Νέων συμμετέχει μαζί με το Τατζικιστάν, τη Βουλγαρία και την Εσθονία στον 1ο όμιλο του τουρνουά, στο οποίο συνολικά θα λάβουν μέρος 15 Εθνικές ομάδες και η αντίστοιχη ομάδα της Αγίας Πετρούπολης, που είναι η διοργανώτρια. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει κατά σειρά στις 8/1 το Τατζικιστάν (11:00 Ελλάδας), στις 10/1 την Εσθονία (11:00 Ελλάδας) και στις 12/1 την Βουλγαρία (13:15 Ελλάδας).


Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Εθνικής, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων στη φάση των ομίλων, θα καθοριστεί ανάλογα με τα αποτελέσματα των ομάδων όλων των ομίλων, καθώς θα πραγματοποιηθούν αγώνες για τις θέσεις 1-8 και 9-16.


Στους άλλους ομίλους συμμετέχουν οι Λετονία, Λευκορωσία, Ρωσία, Ινδία (2ος όμιλος), Λιθουανία, Αζερμπαϊτζάν, Σλοβακία, Καζαχστάν (3ος όμιλος), Μολδαβία, Σλοβενία, Αγία Πετρούπολη, Ιράν (4ος όμιλος).

 

   
  • ΟΠΑΠ
  • VODAFONE
  • Nike
  • Volton
  • Avance
  • Prince Oliver
  • Coffe Berry
  • Digital Minds
  • AMISTIM
  • Ostracon
  • Medicin