Αρχική > Ελλάδα-Κροατία 1-1 (Ελπίδες - video)

Ελλάδα-Κροατία 1-1 (Ελπίδες - video)

Δευτέρα, 13 Νοεμβρίου 2017 03:09

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η Εθνική Ελπίδων με την Κροατία στον 5ο αγώνα των δύο ομάδων στην προκριματική φάση του EURO, ο οποίος διεξήχθη στο γήπεδο Τούμπας.

Η ελληνική ομάδα πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Μανθάτη στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να «απαντήσουν» με τον Μπρεκάλο στο 74’, ο οποίος είχε αστοχήσει σε πέναλτι στο 42’.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Εθνική αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 15λεπτο, περίπου, της αναμέτρησης –συμπεριλαμβανομένου του έξτρα χρόνου- λόγω αποβολής του Πασαλίδη στο 83’.

Ελλάδα: Κότσαρης (71’ Αστράς), Σάλιακας, Τσιμίκας, Νικολάου, Καραχάλιος, Μανθάτης (85’ Μαυροπάνος), Κουλούρης, Λάμπρου (66' Λημνιός), Ανδρούτσος, Πασαλίδης, Γαλανόπουλος.
Κροατία: Πόσαβετς, Κάρατσιτς, Σόσα, Σούνιτς, Τσαλέτα, Μπρεκάλο, Γιάκολις (90’+7’ Μπάσιτς), Μόρο, Μποτσκάι (46’ Μάγερ), Σίμιτς, Μπάλιτς (70’ Ιβάνουσετς).

Πατήστε ΕΔΩ για να μεταφερθείτε στο επίσημο κανάλι των Εθνικών Ομάδων στο YouTube.