Αρχική > Γ’ Εθνική: Οι 8 όμιλοι του πρωταθλήματος περιόδου 2017-2018

Γ’ Εθνική: Οι 8 όμιλοι του πρωταθλήματος περιόδου 2017-2018

Τετάρτη, 13 Σεπτεμβρίου 2017 01:20

Η Επιτροπή Διοργανώσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας προχώρησε στη συγκρότηση των οκτώ ομίλων του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής Κατηγορίας περιόδου 2017-2018. Η κλήρωση για τον καταρτισμό του αγωνιστικού προγράμματος θα διενεργηθεί τη Δευτέρα 18/9/23017 και ώρα 12:00 στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή.



1ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Έβρου Διδυμοτείχου Α.Ε.
Θράκης Δόξα Προσκυνητών Α.Π.Σ.
» Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου Α.Π.Σ.
Ξάνθης Ορφεας Puma Ξάνθης Α.Ο.
» Άρης Αβάτου Α.Μ.Σ.
Καβάλας Νέστος Χρυσούπολης Α.Σ.
» Καβάλα Α.Ο.
» Αετός Ορφανού Α.Σ.
Δράμας Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου Γ.Σ.
Σερρών Απόλλων Παραλιμνίου Π.Σ.
» Μ. Αλέξανδρος Καρπερής Μ.Σ.
» Ελπίς Σκουτάρεως Α.Σ.

2ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Μακεδονίας Μακεδονικός Α.Σ.
» Καμπανιακος Μ.Φ.Α.Ο.
» Λαγκαδά Α.Π.Ε.
» Καρδίας Α.Ο.
» Αγροτικός Αστήρ Ευόσμου ΠΜΑΣ
Χαλκιδικής Ο Άρης Παλαιοχωρίου Α.Σ.
Πέλλας Αλμωπός Αριδαίας Α.Π.Ο.
» Εδεσσαϊκός Α.Σ.
Ημαθίας Νάουσα Φ.Α.Σ.
» Φίλιππος Αλεξάνδρειας Α.Σ.
» Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας Α.Ο.
Κιλκίς Κιλκισιακός Α.Ο.
Πιερίας Πιερικός Σ.Φ.Κ.
» Ποσειδών Ν. Πόρων Α.Ε.

3ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Κέρκυρας Λευκίμμης Α.Ε.
Θεσπρωτίας Θεσπρωτός Α.Σ.
» Αστέρας Παραποτάμου Α.Γ.Σ.
Πρέβεζας-Λευκάδας Εθνικός Φιλιππιάδας Α.Π.Σ.
» Τηλυκράτης 2014 Α.Ο.Ν.
» Πανλευκάδιος Α.Σ.Κ.
Άρτας Σκουφάς Κομποτίου
Ηπείρου Δόξα Κρανούλας Α.Ε.
Αιτωλοακαρνανίας Μπούκας-Αμφιλοχίας Παναμβρακικός Γ.Π.Σ.
Κοζάνης Μακεδονικός Φούφα Π.Σ.
» Καραγιαννίων Α.Ε.Π.
Καστοριάς Καστοριάς Α.Γ.Σ.
Φλώρινας Ο Ερμής Αμυνταίου Γ.Σ.

4ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Λάρισας Αχιλλεύς Φαρσάλων  Α.Ο.Φ.
Τρικάλων Διγενής Νεοχωρίου  Α.Ο.
Καρδίτσας Σελλάνων  Α.Ο.
Θεσσαλίας Ρήγας Φεραίος  Α.Σ.
» Ολυμπιακός Βόλου 1937 Α.Σ.
» Η Νίκη Βόλου  Γ.Σ.
» Αλμυρός  Γ.Σ.
» Βόλος  Ν.Π.Σ.
Ευρυτανίας Το Βελούχι  Α.Π.Ο.Κ.
Φθιώτιδας Οπούντιος Μαρτίνου  Α.Σ.
Φωκίδας Αστέρας Ιτέας  Α.Σ.
Βοιωτίας Η Θήβα Α.Ο.
» Αμβρυσσέας  Α.Π.Ο.

5ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Λακωνίας Ο Αστήρ Βλαχιώτη  Α.Σ.
Κεφαλληνίας/Ιθάκης Παλληξουριακός  Α.Ο.
Ζακύνθου Ζακυνθιακός  Α.Ο.Π.
Μεσσηνίας Πύλου Α.Ο.Κ. Τσικλητήρας
» Η Καλαμάτα
Ηλείας Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου
» Παμβουπρασιακός Α.Ο. Βάρδας
» Πανηλειακός Α.Ο. Πύργου
Αχαΐας Αχαϊκή Α.Ε.
» Διαγόρας Βραχνέϊκων  Α.Ο.
Αρκαδίας Παναρκαδικός Α.Ο.
» Λεωνιδίου  Α.Σ.

6ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Πειραιώς Ιωνικός Α.Ο.
» Εθνικός Πειραιώς Ο.Φ.Π.Φ.
» Προοδευτική Νεολαία
» Κερατσίνι  Α.Π.Ο.
Κορινθίας Λουτράκι Π.Α.Ο.
» Ζευγολατιού Α.Ο.
» Πέλοψ Κιάτου 1926  Γ.Π.Σ.
Δωδεκανήσου Ρόδος Α.Σ.
» Ιάλυσος Γ.Α.Σ.
» Διαγόρας  Γ.Σ.
Δυτικής Αττικής Ένωση Α.Ο. Πανασπροπυργιακού-Δόξας Ασπροπύργου

7ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Αργολίδας Παναργειακός  Α.Π.Ο.
» Ερμιονίδας  Α.Ε.
» Ερμής Κιβερίου  Α.Ο.
Κυκλάδων Πανθηραϊκός Α.Ο.
Ανατολικής Αττικής Τρίγλια Ραφήνας Α.Ο.
» Θύελλα Διασταύρωσης Ραφήνας ΑΠΟ
» Αήττητος Σπάτων  Α.Ο.
Λέσβου Αιολικός  Α.Ε.Π.Σ.
» Διαγόρας Αγ. Παρασκευής  Α.Ο.
Εύβοιας Χαλκίς Α.Ο.
» Ταμυναϊκός  Φ.Σ.Α.

8ος όμιλος

ΕΠΣ Σωματείο
Αθηνών Ηλυσιακός Α.Ο.
» Κηφισιάς Α.Ε.
» Άγιου Ιερόθεου Α.Ο.
» Φωστήρ  Α.Ο.
» Αιγάλεω  Α.Ο.
Ηρακλείου Ατσαλένιου Π.Ο.
» Ηρόδοτος  Π.Α.Σ.Α.
Ρεθύμνου Ερμής Ζωνιανών Α.Ο.
» Μυλοποτάμου  Α.Ε.
Λασιθίου Ιεράπετρας  Ο.Φ.
Χανίων Παλαιοχώρας Α.Ο.


ΠΟΣΟΙ ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΑΝΑ ΟΜΙΛΟ

1ος Όμιλος: υποβιβάζονται 5 σωματεία
2ος Όμιλος: υποβιβάζονται 7 σωματεία
3ος Όμιλος: υποβιβάζονται 6 σωματεία
4ος Όμιλος: υποβιβάζονται 6 σωματεία
5ος Όμιλος: υποβιβάζονται 5 σωματεία
6ος Όμιλος: υποβιβάζονται 4 σωματεία
7ος Όμιλος: υποβιβάζονται 4 σωματεία
8ος Όμιλος: υποβιβάζονται 4 σωματεία





   
  • ΟΠΑΠ
    ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ
  • VODAFONE
    ΧΡΥΣΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ
  • ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    ΧΡΥΣΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ
  • Nike
    ΧΟΡΗΓΟΣ
  • ΑΕΡΙΟ
    ΧΟΡΗΓΟΣ
  • AMSTEL
    ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
  • AEGEAN
    ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
  • Prince Oliver
    ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
  • METROPOLITAN
    ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ
  • Αποστολή
    ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΚΕ
  • AMISTIM
    ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ
  • Ostracon
    ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ
  • Human Tecar
    ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ